Біополімери

Біополімери – це природні полімери, що виробляються клітинами живих організмів. Біополімери складаються з мономерних одиниць, ковалентно пов’язаних з утворенням більших молекул. Існує три основні класи біополімерів, класифіковані за використовуваними мономерами та структурою утвореного біополімеру: полінуклеотиди , поліпептиди та полісахариди. Вони варіюються від в’язких розчинів до пластмас та їх фізичні властивості залежать від складу та молекулярної маси полімеру. 

(more…)

Основні властивості флуоресцентних білків для візуалізації клітин всередині цілих організмів

Візуалізація клітин в тканинах із застосуванням флуоресцентних білків є прямим неінвазімним методом спостереження за біологічними процесами, що відбуваються в живих організмах. Основна проблема підходу пов’язана з розсіюванням світла, а також його поглинанням меланіном і гемоглобіном. Зменшити ці негативні ефекти можливо застосовуючи випромінювання з великими довжинами хвиль. Вважається, що найбільш проникним для живих тканин є випромінювання з довжинами хвиль в діапазоні 650-1100 нм. З цієї причини, застосування далеко-червоних і інфрачервоних білків, експресуються в цікавлять тканинах, значно збільшує чутливість цього методу дослідження.

(more…)

Сфери застосування молекулярної біології

Епідеміологія

  1. Визначення типів, серотипів, штамів збудників
  2. Порівняння штамів / серотипів між собою
  3. Популяційна динаміка збудників (співвідношення між видами, штамами, серотипамі, їх зміни, мутації, стійкість до антибіотиків і т.д.)
(more…)

Генетичне тестування

Генетичне тестування, також відоме як ДНК-тестування, дозволяє визначити лінії крові та генетичну діагностику вразливості до спадкових захворювань. 

У сільському господарстві для оцінки якості племінного поголів’я може використовуватися форма генетичного тестування, відома як тестування на потомство. 

(more…)

Генеалогічний ДНК-тест

Генеалогічний ДНК-тест досліджує певні частини генома тестованого людини. Результати дають інформацію про генеалогічних зв’язках і походження людини.

Генеалогічний ДНК-тест у світі

(more…)

Parasites of mind, body and genome

Паразитичні організми завжди викликали інтерес у дослідників з найдавніших часів і до цього дня. Їх похмурий шарм, їх складні системи впливу на господарів і оточення, їх значення в житті людини, тварин і рослин, які культивує людина, нарешті, безпосередня загроза, що виходить від них – все це забезпечило їм високе місце в ієрархії наукових проблем. ХХ століття, – століття народження більшості сучасних форм науки про живе – принесло безліч наукових відкриттів в цих областях, не оминувши своєю увагою і паразитів найрізноманітніших форм і калібрів. Про кілька з цих дивних, небезпечних і незвичайних істот буде розказано в цій статті.

(more…)

Кайрос, Хронос і Людина

У давньогрецькій філософії існувало два поняття для позначення часу.

Кайрос і Хронос.

Міфологічно вони були представлені у вигляді двох імперсоналізацій, двох богів часу.

Хронос – один з до-Зевсових богів хтонічного (стихійного, ворожого людям пантеону), являв собою час в його лінійної формі, як низку подій, що слідують одна за одною і є логічним продовженням самих себе.

(more…)

Чужі серед нас. Міксоміцети.

Міксоміцети

Третьою істотою в параді «Чужих» є Міксоміцети.

Міксоміцетів – як і інші герої цієї статті – створіння з невизначеним систематичним рангом. Довгий час їх відносили до грибів, потім виділили в окрему групу. Треба сказати, що гриби або міцеліальні останні 150-200 років служили, відверто кажучи, «систематичної звалищем» куди потрапляли багато створінь, що віддалено нагадують міцеліальний гриб, але що має не уточнене систематичне положення.

Так що далеко не все, що має корінь «міцет» в назві – гриб.

(more…)

Чужі серед нас. Тихоходи.

Тихоходи

Друге місце займають істоти, відомі як «водяні ведмеді» або тихоходи, на латині – Тардігради. Якщо трихоплакс заслужив титул «неземної істоти» швидше метафорично – через дивнe будови і незрозуміле походження, то тихоходи цілком здатні були б пережити міжпланетну подорож в надрах досить масивного метеорита, якби опинилися в такій ситуації.

(more…)

Чужі серед нас. Трихоплакс адхаерус (Trichoplax adhaerus).

Трихоплакс адхаерус.

Питання існування позаземного життя цікавило людей як мінімум, з 17-18 століть, коли формувалися першооснови сучасної астрономії. Ідея, побачити або хоча б уявити, які форми набули б живі організми в умовах, зовсім відмінних від звичних нам, розбурхувала уми протягом століть. Проте, хоча людство поки ще не досягло інших планет з розвиненими біосферами, Земля цілком може ще піднести кілька сюрпризів: деякі з створінь, що її населяють, цілком могли б бути прибульцями з інших світів, настільки вони дивовижні й незвичні за своїм способом життя, властивостями і будовою.

(more…)

Що сниться Медузі Горгоні? або Морфей – повелитель Біосфери.

Сон – одна з небагатьох речей, спільних для великого числа живих істот на нашій Планеті.

За даними досліджень, сплять майже всі хребетні – коти, мавпи, копитні, дельфіни, рептилії і птахи.

Навіть безхребетні відчувають необхідність у сні, або, в крайньому випадку, в відпочинку нервової системи шляхом її часткового відключення.

Що таке сон і звідки він взявся?

(more…)

Живе відео

Біопанк

Універсальна відповідь на питання “Чому?”

– Тату, а чому зебра смугаста?

Бо ті, що були без смуг, вимерли!

Чим гарна еволюція…

Чим гарна еволюція – це тим, що вона ніколи не запізнюється.

Тому що нікуди не спішить.

Top
en_GBEnglish
ukUkrainian en_GBEnglish